top of page

תחומי התמחות

התחדשות עירונית

* תמ"א 38 הריסה ובניה

* תמ"א 38 חיזוק ועיבוי

* פרויקטים להתחדשות עירונית

* פינוי בינוי

צוואות וירושות

* צוואות

* בקשות למתן צווי ירושה/ קיום צוואה

ישיבה

תכנון ובניה

ייצוג בוועדות תכנון ובניה

* התנגדויות

* ייצוג בוועדות ערר

* קידומי תכנון ותב"ע

מימון בנקאי

מתן ייעוץ וליווי שוטף בהסכמי ליווי מול בנקים וקרנות נדל"ן

מסמכי אפוטרופסות

* יפוי כח מתמשך

* מסמך הבעת רצון

* קבלת החלטות נתמכת

מקרקעין

 

* פרויקטים יזמיים לבניה ומסחר

* עסקאות מקרקעין מורכבות

* קבוצות רכישה

* עסקאות קומבינציה

* קרקעות חקלאיות

* הסכמי מכר/ רכישה דירות מגורים

* רכישה מקבלן

* תמ"א 38

* נדל"ן מניב

* הסכמי שיפוץ והרחבות בניה

* הסכמי שיתוף

* מלונאות

* רישום בתים משותפים

* הסכמי ביצוע במקרקעין

* הסכמים מול חל"ת

* חברות משכנות

 

יצוג בבתי משפט

* פינוי מושכר

* ליקויי בניה

* פירוק שיתוף במקרקעין

* אכיפת הסכמים

* נזקים ישירים ועקיפים במקרקעין

* בתים משותפים

* סכסוכי שכנים

* ייצוג ועדי בתים ומתן יעוץ וליווי שוטף

* ייצוג בהליכים משפטיים בפני המפקח על המקרקעין

מקרקעין

חתימה על הסכם

למשרד עורכי דין SHR מומחיות מיוחדת במתן ליווי, ייעוץ וטיפול משפטי בתחום המקרקעין על כל היבטיו. הכוללים- ייצוג יזמי נדל"ן בהקמת פרויקטים למגורים, מסחר ומלונאות, ייצוג בעסקאות מכר ורכישה של מגורים, עסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה, קרקעות חקלאיות, עסקאות מקרקעין מורכבות, אופציות במקרקעין, הסכמי הרחבה בקיבוצים ומושבים, התחדשות עירונית, תמ"א 38, נדל"ן מניב, הסכמי שיתוף ופירוק שיתוף, רישום בתים משותפים, שכירות, ניהול חברות משכנות, ייצוג בפני ערכאות משפטיות.

משרד עורכי דין SHR מלווה את לקוחותיו בתחום המקרקעין החל משלב תכנון מתווה העסקה, המשך בליווי משפטי בעת ביצוע הבדיקות ברשויות השונות, ניהול מו"מ משפטי, ניסוח הסכמות, דיווחים לרשויות הנדרשות וכלה בביצוע העסקה ורישומה במרשמי המקרקעין.

הידע שלנו ומומחיותינו בתחום הנדל"ן על כלל היבטיו והנושאים המשיקים לו, מאפשרים לנו להעניק ללקוחותינו את כל המעטפת המשפטית לה הם נדרשים במסגרת עסקת מקרקעין.

תמ"א 38

בניין דירות

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית אשר מטרתה לעודד חיזוקם של מבנים קיימים שנבנו לפני שנת 1980 (ובשל כך אינם עומדים בתקן הנדרש) לצורך חיזוקם מפני רעידות אדמה.

כתמריץ לביצוע תמ"א 38, קרי, חיזוק מבנה קיים מפני רעידות אדמה, מעניקה תמ"א 38 תמריצים שונים הכוללים תוספת זכויות בניה למקרקעין עליהם מצוי המבנה (לעיתים קיימת אפשרות גם להעביר את זכויות הבניה למקרקעין אחרים לאחר שבוצעו עבודות החיזוק מכח תמ"א ובמקרים של היעדר אפשרות תכנונית למיצוי הזכויות במסגרת המקרקעין של המבנה הקיימים (מכונה "ניוד זכויות").

עו"ד שירן רומנו מלווה יזמים בעלי שם וכן דיירים בפרוייקטים ברחבי הארץ בפרוייקטים מסוג תמ"א 38 חיזוק והרחבה והן בפרויקטים של תמ"א 38 מסוג הריסה ובניה מחדש. משרדנו מספק ייצוג, ליווי ויעוץ משפטי ליזמים ובעלי נכסים בפרויקטים מסוג תמ"א 38, פיקוח משפטי, ייעוץ לנציגות ועדי בתים, ייצוג במכרזי קבלן ועוד.

תכנון ובניה

Urban Architecture Model

משרד עורכי דין שירן רומנו הרוש- SHR מעניק ללקוחותיו ייעוץ ליווי וטיפול משפטי בתחומי התכנון והבניה מול הרשויות השונות.

למשרדנו ידע ומומחיות בייצוג בפני ועדות מקומיות ומחוזיות לענייני תכנון ובניה, ועדות ערר, הגשת התנגדויות, עתירות מנהליות, עררים בנושאי פיצויים והיטלי השבחה.

כמו כן, משרדנו עוסק במתן ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי בהליכים פליליים על חוק התכנון והבניה הכולל- ייצוג נאשמים, התגוננות בפני צווי הריסה וצווי הפסקה.

מימון נדל"ן

מטבעות

מרבית עסקאות הנדל"ן בישראל מתבצעות באמצעות מימון פיננסי של בנקים, חברות ביטוח, קרנות מימון וכדומה.

כל עסקת נדל"ן הינה בעלת מאפיינים מסחריים וצרכים פיננסיים ייחודיים לה וככזאת נדרש לבחון ולהתאים לכל עסקה את מאפייני המימון הנדרשים לה לשם הוצאתה לפועל באופן המיטבי והרווחי ביותר.

פניה לגורמי מימון נדרשת, בין היתר, ליזמי נדל"ן, קבוצות רכישה ופרטיים.

משרדנו מעניק ללקוחותיו ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי בעת התקשרות מול גורמים פיננסיים כגון בנקים, קרנות מימון וחברות ביטוח. טיפול בעסקת מימון על ידי משרדנו כולל ליווי הלקוח בפגישות מול גורמים פיננסיים, ניהול מו"מ משפטי ביחס לתנאיו של הסכם המימון, יצירת בטוחות בהתאם להסכמות הצדדים, ליווי שוטף במהלך תקופת המימון ועד לסיומה, השבה/ מחיקת הבטחונות שנצורו לצורך הבטחת השבתה. לצורך הבטחת צרכיו הייחודיים של הלקוח וצרכיה הייחודיים של העסקה.

היכולת שלנו לראיה כוללת של עסקת נדל"ן על כל היבטיה ומרכיביה מאפשרת לנו להבטיח את צרכיו הייחודיים של הלקוח והעסקה ולספק ללקוחותינו את השירות המשפטי הטוב והמקצועי ביותר בתחום.

צוואות וירושות

חתימה

"הואיל ואיש אינו יודע יום פקודתו כי ביד ה' נפש כל חי"

הליך עריכת צוואה הינו בעל השלכות רבות על יורשיו של אדם, מטרתו למנוע מחלוקות וטענות עתידיות ביחס לשאלה מה יעשה ברכושו של האדם לאחר פטירתו.

הליך עריכת הצוואה מחייב עמידה בתנאים על מנת שהצוואה תוכר כבעלת תוקף מחייב לאחר פטירתו של אדם ותאפשר לממש את רצונו האחרון של המצווה.

לצורך מימושה של הצוואה יש להגישה לרשם לענייני ירושה לאחר פטירת המוריש על מנת שיוצא צו קיום צוואה המאפשר חלוקת העזבון בהתאם לצוואה.

לשם כך, מומלץ מאוד לבצע את הליך עריכת הצוואה בנוחותו של עורך דין אשר יוודא את עריכתה של הצוואה בהתאם להוראות הדין במטרה למנוע מחלוקות וסכסוכי ירושה עתידיים לאחר מות המצווה.

לחילופין, אדם המעוניין שלא לערוך צוואה בחייו ולהותיר את אשר יעשה ברכושו לאחר פטירתו בהתאם לחלוקה הקבועה בחוק הירושה, יגישו יורשיו בקשה למתן צו ירושה לאחר הפטירה, במסגרת הבקשה יצויינו הצדדים הזכאים לרשת את הנפטר על פי החלוקה הקבועה בחוק וככל שישנם צדדים הבוחרים להסתלק מחלקם בעבון - יצרפו תצהיר מתאים במסגרת הבקשה.

העברת מקרקעין בירושה אינה מהווה עסקה במקרקעין ועל כן לא חל לגביה מס. יחד עם זאת, חלוקת העזבון בין היורשים עשויה להקים השלכות מס עתידיות על היורשים. לכן, לעיתים ייעץ עורך הדין לצדדים להתנהל אחרת ביחס לאופן הגשת הבקשה לצו ירושה / צו קיום הצוואה וחלוקת העזבון.

משרד עורכי דין SHR עוסק בעריכת צוואות והגשת בקשות למתן צווי ירושה בפני הרשם לענייני ירושה תוך מתן התייחסות  להשלכות העתידיות הנובעות מההליך והאופן הנכון והמתאים לביצועו.

ליטיגציה

"צדק צדק תרדוף. בקש שלום ורדפהו"

ליטיגציה משמעותה התדיינות של צדדים בפני ערכאה שיפוטית אשר מטרתה הינה הכרעה בסכסוך הקיים בין צדדים.

תפקידו של עורך הדין במסגרת ההתדיינות הינה לבחון את הסוגיה המתעוררת, לחקור את היבטי החקיקה, הפסיקה והספרות המתאימים לסוגיה, ייעוץ ללקוח בדבר אופן ההתנהלות המתאים וייצוג טענותיו של הלקוח תוך התאמתם לטיעונים המשפטיים והפסיקות המתאימות בפני הטריבונל המשפטי הרלוונטי.

משרד עורכי דין שירן רומנו הרוש- SHR עוסק בייצוג משפטי בפני ערכאות שיפוטיות שונות וטריבונלים משפטיים ובכלל זאת, בפני בתי המשפט השונים, מפקחי הרישום על המקרקעין, ועדות מקומיות ומחוזיות לתכנון ובניה, ועדות בענייני פיצויים והיטלי השבחה לפי חוק התכנון והבניה, בתי משפט מקומיים, בוררויות ועוד..

ניסיונה העשיר של עו"ד שירן רומנו בכל היבטי המקרקעין והתכנון והבניה על כל התחומים הנושקים להם, השתתפותה בחקירת סוגיות משפטיות סבוכות וכתיבת פסקי בוררות בסכסוכים הנוגעים לתחומי הנדל"ן השונים, התמחותה של שירן במשרדי התובעת העירונית והשתתפותה ומעורבותה של שירן בועדות המקרקעין והתכנון ובניה של לשכת עורכי הדין, נוסף על נסיונה העשיר בייצוג בפני בתי המשפט השונים, מסייעים למשרד SHR לספק את השירות המקצועי והמיטבי ללקוחותיו.

ספרי משפט

יפוי כח מתמשך

Sign Blur

יפוי כח מתמשך הוא כלי חדיש ומשמעותי עבור כל אדם בכל גיל. עריכת יפוי כח מתמשך מאפשרת לאדם לקבוע בהיותו כשיר משפטית מה יעשה ברכושו ובגופו ומה ינחה בקבלת החלטות הנוגעות אליו, בהתקיים תנאים אשר יפגעו בכשירותו המשפטית או בהתקיים תנאים אשר ישפיעו על אפשרותו לקבלת החלטות באופן מושכל.

במסגרת יפוי הכח המתמשך נותן מיפה הכח לאדם אחד או יותר, אותו/ אותם הוא ממנה על מנת שיפעלו בהתאם לעקרונות מנחים ביחס להחלטות הקשורות אל מיפה הכח.

יפוי הכח המתמשך נערך באמצעות עורך דין אשר עבר הכשרה והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי לעריכת יפוי כח מסוג זה.

עוה"ד שירן רומנו מוסמכת לעריכת יפוי כח מתמשך ומספקת שירות זה ללקוחות המשרד.

bottom of page